Jak sprzedać mieszkanie w Warszawie?

Jak sprzedać mieszkanie w Warszawie?

Rynek wtórny nieruchomości w Warszawie jest jednym z najszybciej rozwijających się i najciekawszych w Europie. Powodem są oczywiście stale rosnące ceny, które sprawiają, że mieszkanie staje się nie tylko miejscem zamieszkania, ale też doskonałą inwestycją. Zgodnie z przewidywaniami analityków sytuacja nadal będzie dynamiczna, ponieważ zmalała podaż nowych mieszkań i ceny na rynku wtórnym najprawdopodobniej nadal będą rosły. Czy znaczy to, że można teraz łatwo sprzedać mieszkanie w Warszawie z zyskiem? Niekoniecznie. Ceny już teraz są dość wysokie i trzeba się naprawdę postarać, żeby osiągnąć założony cel.

Prywatnie czy przez agenta?

portfel i klucze leżące na stole

Podstawowe pytanie, jakie musi sobie zadać każdy, kto planuje sprzedaż mieszkań w Warszawie, dotyczy tego, czy robić to samodzielnie, czy przez pośredników. Agencja mieszkaniowa, w mieście takim jak Warszawa, ma spore możliwości. Rynek jest dość duży, wiele osób szuka mieszkań, choć nie zawsze chcą oni kupować je bezpośrednio od właścicieli. Przy wysokich cenach nieruchomości klienci stali się bardzo ostrożni. Nic w tym dziwnego. Zakup nieruchomości oznacza często uwiązanie się wieloletnim kredytem. Trudno w tej sytuacji o brawurę, wszak chodzi o poważne kwoty.

Najlepiej zatem ze sprawą sprzedaży mieszkania zwrócić się do specjalisty. Pośrednictwa nieruchomości z  Warszawy musi być doskonale zorientowane w lokalnym rynku. Zna profil klientów i jest w stanie stworzyć obraz osoby, która może być zainteresowana konkretnym lokalem.

Znając wymagania i oczekiwania klientów, wie również, jakie ewentualne zmiany w wystroju lub wyposażeniu powinny zostać przeprowadzone, aby zwiększyć prawdopodobieństwo sprzedaży. Wygląd i wyposażenie są bardzo ważnymi czynnikami, które w ogromnym stopniu wpływają na cenę i szybkość znalezienia klientów. Profesjonalny broker nieruchomości z Warszawy pomoże dostosować lokal do panujących w danym miejscu standardów. Istotne przy tym jest ustalenie grupy docelowej, do której kierujemy ofertę – inaczej urządza się bowiem mieszkania dla studentów, a inaczej wysokiej klasy apartamenty dla biznesmenów. W identyfikacji potrzeb poszczególnych grup klientów pomoże pracownik agencji sprzedaży nieruchomości z Warszawy i warto wdrożyć jego sugestie, aby sprzedać mieszkanie szybciej i z większym zyskiem.

Należy również pamiętać o tym, że prywatne ogłoszenia w prasie i na portalach internetowych cechuje wysoki odsetek rezygnacji ze złożonych ofert. Oznacza to, że wiele osób zgłasza chęć zakupu wielu nieruchomości, aby je sobie „zarezerwować”, a następnie wybierają tylko jedną, najlepszą dla siebie opcję. Sprzedający, mimo wcześniejszych deklaracji, że klient jest zainteresowany, pozostaje z niczym. Skorzystanie z biura sprzedaży nieruchomości w Warszawie jest pod tym względem bezpieczniejsze i korzystniejsze dla sprzedającego. Pośrednik, dzięki swojemu doświadczeniu, potrafi lepiej ocenić klientów i ich zaangażowanie i skuteczniej wyłuskać poważne oferty. W Biarda Estate zawsze dążymy do zablokowania oferty z konkretnym kupującym, np. poprzez podpisanie umowy przedwstępnej.

Odpowiednia reklama ogłoszenia

Oprócz wspomnianej już orientacji w lokalnym rynku i umiejętności dopasowania mieszkania pod konkretnego klienta profesjonalna agencja nieruchomości Warszawa będzie mogła pomóc w jeszcze kilku kwestiach. Jedną z najważniejszych jest skuteczne dotarcie do potencjalnych klientów.

Agencje mieszkaniowe doskonale wiedzą, z jakich środków przekazu korzystają potencjalni klienci i gdzie umieścić ogłoszenie, aby dotarło do właściwych osób. Trzeba podkreślić, że nie zawsze chodzi tu o dotarcie do jak największej liczby osób, a raczej o to, by ogłoszenie trafiło do konkretnej grupy docelowej. Każde mieszkanie ma bowiem swoją specyfikę i kierowane jest do pewnego rodzaju klienta. Szukając klientów na kawalerkę dla studenta agencja nieruchomości skorzysta z innych kanałów niż w przypadku oferty jednorodzinnego domu dla rodziny z dziećmi.

Doświadczenie i znajomość lokalnego rynku pozwalają brokerom nieruchomości z Warszawy dobrać nie tylko miejsce zamieszczenia ogłoszenia, ale również jego treść. Zależnie od grupy docelowej podkreślać będą inne cechy nieruchomości, odpowiadające potrzebom potencjalnego klienta. Wracając do przykładu studenta i rodziny z dziećmi – w jednym przypadku istotne będzie np. dobre połączenie komunikacyjne z uczelnią, w drugim bliskość parku z placem zabaw. Znajomość takich niuansów i różnic w priorytetach poszczególnych grup klientów jest kluczowa dla skuteczności w znajdowaniu klientów.

Agenci sprzedaży nieruchomości wiedzą również, jak przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów zdjęciami i jak w najkorzystniejszy sposób przedstawić dany lokal za pomocą fotografii. To nie tylko kwestia profesjonalnego sprzętu, którym posługują się brokerzy, ale też wiedzy na temat odpowiedniego kadrowania, oświetlenia itp. Zdjęcia są tym, co jako pierwsze zwraca uwagę klienta, warto więc zadbać o ich wysoką jakość.

Podsumowując – warszawskie agencje sprzedaży mieszkań dzięki doskonałej znajomości rynku i specyfiki poszczególnych grup klientów są w stanie skuteczniej docierać do klientów o określonych preferencjach i wymaganiach. Dostosowanie środków przekazu do odpowiedniej grupy docelowej znacznie zwiększa prawdopodobieństwo zawarcia korzystnej transakcji.

Zadania agenta nieruchomości

sprzedaż nieruchomości Warszawa

Do zadań agenta nieruchomości należy w pierwszej kolejności wycena wartości lokalu. Może ona różnić się nieco od tej, jaką początkowo zakłada właściciel. Wynika to z lepszej znajomości rynku, zarówno ogólnopolskiego, jak i lokalnego. Taka wycena nie powinna być podważana przez właściciela nieruchomości, płynie bowiem z obiektywnych przesłanek, a nie emocjonalnego stosunku, którym często kieruje się sprzedający.

Kolejnym istotnym zadaniem stojącym przed agentami nieruchomości w Warszawie jest weryfikacja potencjalnych klientów. Tak jak osoby, które chcą sprzedać mieszkanie, muszą udokumentować, iż jest ono wolne od wad prawnych, które sprawiłyby, że taka nieruchomość nie może zostać wystawiona na sprzedaż, tak i kupujący muszą się odpowiednio zaprezentować. Przed podpisaniem umowy powinni wylegitymować się stosownymi dokumentami, między innymi potwierdzającymi ich tożsamość, ponieważ tylko w takiej sytuacji można sporządzić całą dokumentację kupna.

Kolejne, być może najistotniejsze w oczach sprzedającego zadanie brokera nieruchomości to znalezienie klientów i zaprezentowanie im lokalu w sposób zachęcający do kupna. Jedną z akcji promocyjnych, które często prowadzone są przez profesjonalne agencje nieruchomości w Warszawie, są np. tzw. dni otwarte. Agencja może zorganizować taki event, aby potencjalni nabywcy, w jednym terminie, mogli obejrzeć mieszkanie. Istotne jest to, że na miejscu spotkają pracownika, który będzie w stanie udzielić im wszystkich koniecznych do podjęcia decyzji o zakupie informacji. Dla samego właściciela mieszkania, który chciałby zorganizować we własnym zakresie takie dni otwarte, całe przedsięwzięcie wiąże się z koniecznością wygospodarowania dodatkowego czasu i rozesłania informacji, z nadzieją, że dotrą one do właściwych osób. Agencja pośrednictwa nieruchomości z Warszawy zrobi to o wiele skuteczniej, a pracownicy wyszkoleni w sposobach perswazji i prezentacji dużo lepiej przedstawią atuty lokalu niż właściciel.

Sprzedaż mieszkania to oczywiście również wszelkiego rodzaju formalności prawne i administracyjne. Do zadań agenta nieruchomości należeć będzie również załatwienie większości z nich, przynajmniej tych, do których nie jest niezbędna osobista obecność właściciela. Choć w wielu przypadkach można i takie sytuacje rozwiązać, np. za pomocą upoważnienia, na podstawie którego agent nieruchomości w Warszawie staje się reprezentantem właściciela w sprawach związanych z danym mieszkaniem. Co najważniejsze, do zadań agenta należy również sprawdzenie, czy wszystkie dokumenty są aktualne i zgodne z obowiązującymi przepisami oraz doprowadzenie całej transakcji do podpisania aktu notarialnego.

Specyfika dużego runku nieruchomości, a z takim mamy do czynienia w Warszawie, sprawia, że biura nieruchomości mają o wiele większe możliwości niż sam właściciel. Poruszanie się po zawiłościach lokalnego rynku wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, właśnie dlatego korzystanie z pomocy specjalistów niesie ze sobą tak wiele korzyści.ie?

Scroll to Top