Dlaczego warto kupić nieruchomość w Czarnogórze?

Pytanie powinno brzmieć raczej: Dlaczego jeszcze nie kupiłeś nieruchomości w Czarnogórze?

Świetny klimat, gdzie już w lutym potrafi być 20 stopni Celsjusza, piękne plaże, ciepła woda i uśmiechnięci ludzie, to główne powody, dla którym powinieneś rozważyć zakup nieruchomości w Czarnogórze.

Czy myślisz o domu na emeryturę, domu letnim, mieszkaniu pod wynajem w sezonie, to Czarnogóra jest jedną z najlepszych ofert w naszej części świata. Zwiększająca się ilość turystów pozwala na śmiałe prognozy na stabilny i zyskowny najem.

Ilość ciekawych nieruchomości pozwala na zarówno zakup nieruchomości w miejscach turystycznych, gdzie znajdziemy dużo restauracji, kawiarni oraz atrakcji turystycznych, a także spokojnych sielskich wiosek z pięknymi krajobrazami.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej i dostać przykładowe oferty skontaktuj się z nami już dziś!

Czy są jakieś restrykcje związane z zakupem nieruchomości przez obcokrajowca w Czarnogórze?

Nie, obecnie nie ma żadnych ograniczeń dla obcokrajowców chcących kupić nieruchomość w Czarnogórze, wystarczy ważny paszport, a nasz oddany zespół ekspertów i profesjonalistów ds. nieruchomości, który zajmie się resztą!

Jakich cen mogę spodziewać się w Czarnogórze?

W zależności od tego, co i gdzie kupujesz, mieszkanie z jedną sypialnią może kosztować od 50 000 do 150 000 euro, willa może kosztować od 300 000 do ponad 1 mln euro, ceny przytulnych domów wakacyjnych kosztują od 80 000 do 200 000 euro.

Jak wygląda proces zakupu nieruchomości w Czarnogórze?

Kiedy już zdecydujesz się na zakup nieruchomości w Czarnogórze, Twój Agent Nieruchomości i nasz wewnętrzny prawnik wynegocjują wszystkie warunki i załatwią wymaganą dokumentację u notariusza. W Czarnogórze umowa kupna-sprzedaży jest podpisywana przed notariuszem wyznaczonym dla regionu, w którym znajduje się nieruchomość, oraz podpisywane i rejestrowane są następujące dokumenty:

  1. Umowa kupna-sprzedaży, którą można podpisać osobiście lub na podstawie pełnomocnictwa,
  2. Clausula Intabulandi: Dozwolona własność
  3. Klauzule rejestracyjne
  4. Harmonogram płatności kupna i sprzedaży w Czarnogórze – Kwota może być zapłacona od razu lub może być płatna etapami przez określony czas, w zależności od umowy między stronami.

Jakie koszty ponoszę, jeżeli decyduję się na zakup nieruchomości w Czarnogórze?

Kupując nieruchomość w Czarnogórze jej cena będzie składać, będzie się ona składać z zadatku, uzgodnionej ceny sprzedaży, a także podatków i opłat prawnych.

W Czarnogórze obowiązuje podatek od zakupu nieruchomości w wysokości 3% (jeśli jest to nieruchomość odsprzedana) oraz opłaty za sporządzenie umowy u notariusza, które w zależności od długości umowy wahają się od € 300 do 500 euro.

Stawka ta zależy również od ceny. Na przykład, jeśli cena wynosi 100 000 euro, opłata może wynieść około 350 euro + 21% VAT.

Zgodnie z czarnogórskim prawem podczas podpisywania umowy musi być obecny tłumacz sądowy specjalizujący się w Twoim języku ojczystym.

Jakie podatki obowiązują w Czarnogórze?

Podatek od zakupu nieruchomości wynosi 3%, jeśli kupujesz nieruchomość od właściciela.

Z drugiej strony, jeśli kupujesz nieruchomość od inwestora/dewelopera, podatek wynosi 0%.

Czarnogóra wprowadziła raczej korzystną i zorientowaną na inwestycje politykę podatkową.

Stawki podatku dochodowego od osób prawnych i osób fizycznych wynoszą 9%.

Stawka podatku od zysków kapitałowych wynosi również 9%.

Stawka podatku od spadków i emerytur wynosi 0%.

Stawka podatku od towarów i usług (VAT) wynosi 21%.

Jeżeli zakupię nieruchomość, którą chcę również wynajmować, czy mogę liczyć na Państwa pomoc?

Dla wszystkich naszych klientów, którzy kupili nieruchomość w Czarnogórze, przygotowaliśmy wiele przydatnych usług świadczonych przez Biarda Estate. Możemy zaoferować usługi utrzymania nieruchomości, usługi wynajmu nieruchomości i usługi deweloperskie.

Scroll to Top